ÖDÜLLER

Türkiye şehirler arası ULTRA MARATON  Yarışması (Yeni Kategori)

Açıklama: Türkiye’de son zamanlarda koşu konusunda adeta bir devrim yaşanıyor. Hemen hemen her ilde koşuyla ilgilenen insanların sayısı her geçen gün artıyor. Bu son derece sevindirici bir olay. Yarış organizasyonları ,koşu grupları, sosyal medya ve bu işe gönül verenler sayının daha da artmasına katkı sağlıyor. Koşmak her ne kadar bazı kesim için anlamsız olsa da çoğu kesim için hayalini kurmak bile güzel. Geçmişte örneklerimiz çok olmasa da günümüzde yetenekli, başarılı, araştırmacı, özverili pek çok sporcu yetişmekte. Yani insanlar artık spor yapmayı seviyor.

    Her ne kadar ULTRA ŞEHİR  kategorisine küçük ödüller koysak da   biliyoruz ki yapılan bazı şeylerin maddi karşılığı yok,  fakat  buradaki amaç; yarışmacıların tamamını heyecanlandırmak, aynı şehirden yarışmacıların kaynaşmaları, önden gidenlerin arkadan gelenlerle ilgilenmesi, spora teşvik, sporda devamlık, yardımlaşma, dayanışma, birlikte yapabiliriz duygusu ve yeni dostluklar kurmaktır.

ŞEHİRLER ARASI ULTRA MARATON  (Yeni Kategori)


Kategori nedir ve nasıl oluşuyor?
1.Oturduğunuz şehirden birbirinizden habersiz yada ekip halinde istediğiniz parkura (80K-35K-19K) kaydınızı yapıyorsunuz ayrıca bir işlem yapmıyorsunuz.

2. Parkura oturduğunuz şehirden ister 50 kişi katılsın ister 5 kişi, biz şehrin ilk bitiren erkekler 5 kadınlar 3 kişinin bitirme sürelerini alıp diğer şehirler ile değerlendirmeye alıyoruz. En kısa sürede bitiren şehri 1. olarak seçiyoruz. Erkekler ve kadınlar aynı şehirden olma zorunluluğu yok.

 3.Her parkurun bitirme süreleri var. 80K 16 saat/35K 7 saat /19K 5 saat bitirme süresi içinde bitiremeyen değerlendirmeye alınmıyor

 4.Katıldıkları parkurda erkeklerden 4 kişi veya kadınlardan 2 kişi bitirse bile değerlendirmeye alınmıyor

5.Yarışmada TAF tarafından gözlemci hakem bulunacaktır. Yarış kurallarına uymayarak süre veya men cezalarını oluşturulan Teknik Kurul tarafından oy çokluğu ile verilecektir.

6. Şehirler arası kategoriye giremeyen yarışmacılar genel kategoriye ve yaş kategorisine girerler kupa ve sponsor ödüllerini alırlar.

7. Kategoride İstanbul Avrupa ve İstanbul Asya yakası olarak değerlendirmeye alınacaktır. Hiç bir şehre katılımcı kısıtlaması yoktur. Her ilçe bulunduğu şehri adına kategoriye girer

8.80K, 35K ve 19K kayıt yaptıran her katılımcı ikametgah adresinin bulunduğu şehir adına kategoriye girer. Ödül töreninden önce SADECE Kazanan şehir İkametgah belgesini beyan etmek zorundadır. Yazlık, kışlık ve iş adresleri kabul edilmeyecektir. yarışmacıların katılımcı listesinde katıldıkları şehir yazmaktadır. Gerçek dışı beyanlar için diğer yarışmacılar tarafından yarış gününe kadar organizasyona itiraz süresi vardır. Yarış günü itiraz kabul edilmeyecektir. İikametgah adresini beyan edemeyen yarışmacı değerlendirmeye alınmayacaktır.


SONUÇ OLARAK; Yarışmacılar katıldıkları parkur içinde hem kendi şehrindeki arkadaşları ile yarışıyor hem de şehirler arasında yarışıyorlar, yarışmacıların Şehirler arası kategori değerlendirmesine girebilmeleri için  TEK ŞART yarış kuralları dahilinde, bitirme süresi içinde  katıldıkları şehirden erkeklerden 5 kişinin kadınlardan ise 3 kişinin yarışmayı bitirmiş olması gerekiyor.


ÖRNEK Erkekler olarak İzmir’den 80K parkuruna 15 kişi katılmış ve 15 kişi de yarışı bitirmiş ya da 10 kişi bitirmiş. Organizasyon olarak biz en iyi sürede bitiren 5 kişinin bitirme sürelerini alarak 1.şehri seçiyoruz. şöyle ki İzmir den yarışmaya katılanların bitirme sürelerini örnek verelim.
İzmir 1. Genelde 6. Bitirme süresi 9 saat
İzmir 2. Genelde 10. Bitirme süresi 10 saat
İzmir 3. Genelde 15. Bitirme süresi 11 saat
İzmir 4. Genelde 22. Bitirme süresi 12 saat
İzmir 5. Genelde 35. Bitirme süresi 14 saat
Bu süreleri topladığımızda 56 saat eder. Bu süreden daha iyi bitiren şehir çıkmaz ise İzmir 1.olur. Aynı kural 35K ve 19K içinde geçerlidir.


Ödüller
80K dereceye giren 5 erkek yarışmacıların her birine 1 adet cumhuriyet altını
80K dereceye giren 3 kadın yarışmacıların her birine 1 adet cumhuriyet altını
35K dereceye giren 5 erkek yarışmacıların her birine 1 adet çeyrek altın
35K dereceye giren 3 kadın yarışmacıların her birine 1 adet çeyrek altın
19K dereceye giren 5 erkek yarışmacıların her birine 1 adet gram altın
19K dereceye giren 3 kadın yarışmacıların her birine 1 adet gram altın
9K da Ultra şehir kategorisi yoktur


Kategorinin oluşmaması veya yarışmayı bitiren şehirlerin çıkmaması durumunda altın ödülleri verilmeyecektir.